Witam 0
Witam

Witam na moim blogu i zapraszam do lektury ciekawostek o ziołach, ich działaniu, a również leczeniu naturalnym różnych chorób.

Zioła i cała przyroda zawsze były dla mnie interesujące, wcześniej zajmowałam się nawet uprawą roślin, z czasem moje zainteresowanie przerodziło się w pasję i zaczęłam coraz bardziej zgłębiać wiedzę na ten temat już bardziej rozszerzony, bo dotyczący medycyny naturalnej w pojęciu holistycznym.

Po ukończeniu studiów magisterskich w 2012 roku w Akademii Koźmińskiego na wydziale Psychologia w Zarządzaniu, rozpoczęłam Kurs Zielarsko-Medyczny z zakresu Towaroznawstwa Zielarskiego w Warszawie, po ukończeniu którego postanowiłam otworzyć sklep zielarsko medyczny.  Czułam stale potrzebę dokształcania się, ponieważ Natura ma przed nami tak wiele tajemnic, że poszerzanie wiedzy wciągało mnie tym bardziej, im bardziej udawało mi się te tajemnice rozwiązywać. Zrozumiałam, że wszystko ze sobą jest ściśle powiązane i nigdzie nie ma przypadku.  Człowiek podlega takim samym prawom Natury, jak cała przyroda. To ogromy temat, ale podam tylko przykład przypływów i odpływów, które wpływają na wszystkie organizmy żywe w takim samym stopniu, na nasze zdrowie, samopoczucie, procesy zachodzące w naszym organizmie. Tym prawom poświęciła swoje opisy Św. Hildegarda z Bingen, żyjąca w XI wieku,  jej porady medyczne są  aktualne szczególnie teraz, kiedy medycyna konwencjonalna czasem jest bezradna. Widziała człowieka jako cząstkę Wszechświata, a egzystencję człowieka uzależnioną od praw we Wszechświecie. Na tej podstawie stworzyła całą Medycynę Św. Hildegardy o podejściu holistycznym.

Jej porady medyczne, zebrane w Księgach zostały przetłumaczone na współczesny język i tak powstały produkty, mieszanki ziół, nalewki zdrowotne, lecznicze kosmetyki, które coraz bardziej sprawdzały się w medycynie naturalnej. 

Holistyczna Medycyna Św. Hildegardy była podstawą  poszerzania mojej wiedzy na temat medycyny naturalnej.

Odbyłam wiele szkoleń w Polskim Towarzystwie Przyjaciół Św. Hildegardy, miałam przyjemność uczyć się od najlepszych lekarzy polskich, niemieckich i austriackich, zajmujących się leczeniem według wskazań Św. Hildegardy. Ukończyłam kurs I, II i III stopnia z zakresu medycyny św. Hildegardy i otrzymałam Certyfikat i tytuł Doradcy Medycyny Św. Hildegardy

Obecnie odbywam szkolenie za zakresu Zielarz Fitoterapeuta w  INSTYTUCIE  ZIELARSTWA POLSKIEGO I TERAPII NATURALNYCH w Warszawie.

Zapraszam  również do zadawania pytań i dyskusji na tematy z zakresu medycyny naturalnej

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl