Św. Hildegardy kamienie szlachetne

Św. Hildegarda zauważyła, że kamienie szlachetne w różny sposób oddziałują na układ nerwowy. Dzisiejsze badania nad ich promieniowaniem tylko potwierdzają te właściwości, dlatego też są z powodzeniem wykorzystywane we współczesnych formach leczenia.

Każdy kamień szlachetny charakteryzuje się określonym zakresem i siłą działania, począwszy od przywrócenia sił witalnych poprzez wzmocnienie właściwości obronnych organizmu. Dostępne są w postaci bransoletek, zawieszek, naszyjników lub też pojedynczych egzemplarzy, co zdecydowanie poprawia komfort ich noszenia.
Kamienie szlachetne wg. Św. Hildegardy z Birgen powinny być niejako uzupełnieniem leczenia, obok którego ważna rolę odgrywa dieta orkiszowa.

Jakie kamienie szlachetne poleca św. Hildegarda?

Agat–  posiada właściwości uspokajające. Harmonizuje energię Yin i Yang, dodaje pewności siebe, a także wpływa na równowagę emocjonalną i intelektualną organizmu. Agat pozwala także na śmiałe wyrażanie swoich opinii i pokonuje uprzedzenia. Na poziomie duchowym, z kolei zwiększa świadomość oraz zachęca do cichej kontemplacji.

Ametyst – fioletowy kamień nazywany często kamieniem harmonii i relaksu. Zalecany w szczególności osobą, które narażone są na silny stres. Ametyst przynosi bowiem nie tylko spokój, ale uwalnia umysł od negatywnych myśli.

Chakcedon - zapewnia równowagę między umysłem a ciałem. Polecany w szczególności osobom nieśmiałym i nadmiernie skromnym. Chalcedon chroni również przed apatią, a także pomaga osobom uzdolnionym i inteligentnym wybić się z tłumu.

Jaspis - mieni się różnymi barwami. Jego lecznicza moc polega na oczyszczeniu ciała i wzmocnieniu systemu odpornościowego. Jaspis pomaga przezwyciężyć depresję, a także dodaje duchowej równowagi.

Karneol - to kamień odwagi, odnowy i wierności. Powoduje pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, a przede wszystkim akceptacji siebie.

Kryształ górski - jest to kamień czystości i otwartości, dlatego też przez tę właściwość nazywany jest „królem kryształów”. Kryształ górski jest swoistym wzmacniaczem energetycznym, działającym jak akumulator, który pomaga w realizacji planów.

Onyks - wspomaga głównie sferę życia prywatnego. Chroni przed złem, a także ochrania uczucia przed emocjonalnym uzależnieniem od innych osób. Onyks pomaga rozpoznawać prawdziwe zamiary u innych względem nas. Jest to kamień szlachetny, który sprzyja rozwiązywaniu trudnych i złożonych problemów, którym towarzyszy wysoki poziom napięcia oraz stresu.

Sardonix - przyciąga powodzenie. Wykorzystywany jest w rytuałach obronnych, noszonych dla odwagi i hartu ducha. Sardonix wzmacnia także relacje z partnerami, poprawia komunikację, łagodzi depresję i przygnębienie.

Leczenie kamieniami szlachetnymi św. Hildegardy z Birgen to swojego rodzaju terapia, która jest w stanie wpłynąć na wszystkie cztery strefy medycyny: boską, kosmiczną, cielesną i duchową – oraz uruchomić w nich wszystkich procesy zdrowienia.